Kaleido Stage
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fii tu o adevarata Kaleido Star
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Death Note-Light love Misa

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Sora Oswold

Sora Oswold


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 30
Data de inscriere : 27/03/2009

Death Note-Light love  Misa Empty
MesajSubiect: Death Note-Light love Misa   Death Note-Light love  Misa EmptyVin Mar 27, 2009 2:07 am

nu am beta si loativa pastilele de inima....stey calm ca nui de groaza ci romance..spor la citit dar sa nu dati vina pe mine de visati urat la noapte

Death Note-Light love Misa


Capter 1-Invierea lui Light

-A murit....
-He he! He he he! Ha ha ha he ha he he!
Se auzi vocea de femeie soava care suspina dupa iubitul sau ce a murit pentru o cauza ce creadea ea ca nu merita insa si un ras diabolic se auzi care se bucura de trecerea in nefinta a cuiva care a incercat sa schimbe lumea.
-Prostul...Idiotul...A murit.....iam promis ca o sa il fac sa ma iubesca..iar el a murit...
-Dami un sufet care sa sacrificat pentru tine de buna voie ...Si il aduc la viata pe iubiutul tau sot....Dami doua suflete sacrificate de buna voie si te duc intro alta lume in care L nu exista iar Light nu a murit niciodata....Dami trei suflete sacrificate de buna voie si il adc la viata pe iubitul tau sot...Grupul operativ si L si Mello nu vor exista niociodata....Vor uita cu toti de Kira ....O puteti loa de la inceput.Aceste cuvinte iesira din gura unei aratari ciudate cu aripi negre si labartate...cu inele ca un rocker....cu hainele cusute in piele...cu ochi ce iti vad numele si durata vieti si care se misca in toate partile care sunt rosi si iti dau fiori.
-Ce ...Cine a spus asta...Cine esti....Chiar poti sa faci asta.???Intreba fata speriata insa optimista ca Light sar putea intoarce la viata.
-Nu conteza cine sunt....Alegeti ci varianta vrei sa urmezi ......fa sufletele sa se sacrifice de buna voie pentru tine....iar Light va trai ....insa daca accepti vreuna din ofertele mele esti sortita ca scopul pentru care vrei sa aduci la viata o finta sa se intoarca impotriva ta...
- Ce vrei sa spui..
-Aname Misa daca nefinta Light Yagami revine la viata prin sacrificarea de buna voie a uneor suflete nevinovate, acesta nu te va mai iubi niciodata, ba chiar te va insela si la sfarsitul vieti care va fi prelungita de sufletele sacrifgicate vei ajunge in iad si nu il vei vedea decat pe Light cu alta femeie in brate.
Aceasta conversatie fu’ purtata de un om si un Zeu Al Morti.Fata nici nu mai sta bine pe ganduri si era hotarata sa faca dreptate in moartea iubitului ei.
,,Light...Ai vrut sa faci o lume mai buna...si cum teu rasplatit..teau omorat..te voi aduca la viata si iti voi da siansa sa te razbuni chiar daca nu ma vei mai iubi niciodata si vei fi cu alta femeie’’spuse fata cautands in agenda ei de telefon pe cineva care ar fi de acord cu sacrificiul pentru ea.
,,Voi intreba pe cineva daca ar fi in stare sa se sacrifice pentru mine...insa intai il voi chema la mine pentru o partida de sex si atunci il voi intreba...”
Fata facuse bine planul insa acum trebuia sa gaseasca pe cineva care o iubea si ar fi vrut sa faca sex cu ea si sasi ofere de buna voie sufletul pentru ea.In timp ce rscolea agenda si se gandea cine era cel mai potrivit pentru asta Light zacea mort pe dreptele unei cladiri abandonate stand sa cada.Insa in acea cladire isi facea veacul o tanara domnita pe nume Sayko kare il gasise.De indata ce il loase in privire se si indragostise de el.Fata il loa in brate punandui capul in poala ei si ii soptise la urechie:
-Oh..Dragul meu...De ce a trebuit sa mori.....nici nam apucat sa te cunosc....
Insa desus din lumea lui Ryuk ii privea spunandusi in gand:
Nui a buna.Cand va afla Misa...ce o sa ma mai distrez..oameni sunt chiar amuzanta..Insa eu ce castig daca il aduc inapoi pe Light..Poate ca o sa ii cer zilnic cate o suta de mere dinacelea gustoase..Da asa am sa fac ca sa ma aleg si eu cu ceva.
In acest timp in casa Misei se auzea dor vocea ei vorbin la telefon.Gasise baiatul perfect.
Asa..Kai..orfan,fraiel,sarac,o gramada de datori si obsedat de mine...e perfect!
Striga fata bucurosa ca a gasit persona perfecta care avea sansa sa nu se observe lipsa ei.
-Alo!
-Alo! Cine este?
-Sunt eu Misa!
-A Misa......Te pot ajuta cu ceva?
-Daa....Dea asta team sunat...
-Pai spune..Ce pot face pentru tine?
-Pai sti mam plictisit...Si nu vreu sa ra imbatranesc fata mare...Ai vrea sa vi la mine..Stiu ca este o ora atat de tarzie insa mam gandit ca iti va placea si tie
-Da....cum sa nu ..iau cel mai apropiat Taxi si ajung imediat.
-Sa aduci niste ciocolata/
-Bine pa.
Acum kai nici nu stia ca va urma sa moara de buna voie chiar pentru adevarata dragoste a Misei.baiatul se imbraca in cateva minute.Isi loa telefonul si incuie usa,cobora in fuga pe scari cumpara de la cel mai apropiat magazin o cutie de bomboane si cum spuse a lopat cel mai apropiat taxi.O data ajuns in fata usei il apuca emotiile ne mai avand rabdare sa faca sex cu Misa.Dupa ce se auzi soneria de la usa in fata usi apauru o fata imbracata sumar si provocator cu haine de cu loare negru binentles,il trase de mana pe baiat lunduyi bomboanele din mana si arcandule pe masa iar pe el trantindul pe pat cu fata in sus si e punanduse peste el si desfacandul la pantaloni il intreba:
-Daca ar fi sa mor chiar acum mai salva?
-Da ....Sigur ca da..Nu as renunta la tine pentru nimic
-Da ....
Insa dupa ce baiatul rosti cuvandtul da Shighigami ii scrise numele in carnt,dupa care facuse o sageata la dreapta si scrise numele lui Light..Peste cateva minute baiatul murese iar Light se trezise in bratele fetei.Misa bucuroasa sari rerpede in aceiasi rochoita pe care a avuto si cand la cunoscut pe Light prima oara si se grabise spre acea ckladire acollo unde ii spuse Ryuk.Insa fata cand ajunse acolo era aproape sa faca in fart cazand in genunchi si incepand sa planga.Sayko vazando se mira si era putin suspicioasa ca fata sa nu aivba vreo legatura cu Light.Insa Light incepand sa ise incalzeasca corpul si sangele sai circule prin vene si avand ochi intre deschisi o zari pe Misa si ii sopti usor numele insa fata auzi imediat chiar daca Sayko care era langfa el nu il auzise.Misa se repesi langa baiat ii trase capul la piptul ei apo mangaindul pe obrai ii ridica si il saruta.Acel sarut parca ar fi fost magic.De si fata renuntale la carnet pentru a fi o sotie normala ea isi aduse aminte toate amintirile legate de el iar baiatul parca se indragostise si mai mult de ia insa nu putea spuna ca o iubeste cu adevarat.Fata se trezi saruta cu o mana a lui light pe obraz lai cealalta in jurul mijlocului ei.
-Light....teai trezit.spuse fata incepanda sai cada siroaie de picaturii sarate ci izvorau din ochi plin de bucurie ca sotul ei sa intors chiar daca stia ca acesta nu o iubeste cu adevart si ca o va insela si era deja sigura ca cea cu care i va inselas era probabil fata care il tinea in brate.insa cu tuate acestea Ryuk o minti in legatura cu asta doar pentru a se distra si a vedea de ce era in stare Misa pentru Light.Dupa cateva minute bune in care cei doi se sarutasera in continu Light ii da drumul si ii spuse.
-Eram mort insa acum sunt viu datorita tie.Iti datorez vita.Spuse baiatul incercnd sa se asigure ca Misa are incredere in el si totusi cuvintele erau adevarate pentru Light atat moral si logic cat si sentimental si poate si psihic.
Dar insa cei doi fura intrerupti de o alta voce de femeie infuriata:
-Eu lam gasit prima,deci este iubitul meu.
-Imi pare rau cucoana insa noi doi sunt logodnici si va urma sa facem si nunta asa ca mai bine schimba locul si uital ca nu ai sanse.Spuse fata insa in sufletul si mintea ei erau alte sentimente si ganduri.
Dar Light fiind istet ca intodeauna adauga replici Misei.
-Ajunge Misa !Nu vreau sa te vad ca te certi pentru mine.Sti ca sunt logodnicul tau si acum iti datorez si viata.Deci pe scurt sant doar pentru tine.
-Da stiu insa ......spuse fata incercand sa ocoleasca spusele lui Ryuk.
-Dar insa acum vom merge la tine si mai vedem noi dupa aceia asi doamna sunt logodit imi paare rau.Spuse acesta ajutando pe Misa sa se ridice de vreme ce el se ridicase mai devreme.
Odata ajunsi acasa cei doi,Misa ii pregatise sa manance iar el se duse sa faca un dus.
-Light !ma duc sa iti iau niste haine noi! Ce numar porti?
-36 dar sa ai grija! Spuse acesta putin rosind.
-Bine am plecat.
Acum in casa se auzi o data usa trantita e misa si apoi doar apa care curgea in dusul lui Light.
Pe drum fata se gandi ca nici acum nu stia a cui era vocea aceia insa stia ca Kai muri iar apoi disparuse definitiv iar Light inviase si se purta mai ciudat decat de obicei.Msa nu avea sa uite acea zi niciodata.Ziua in care nunta ei anulata de moarte sotului ei urma sa se oficieze tot cu acelasi sot care inviase.Desi dorea sa stie cine era acea voce se multume sa stie ca ii era dotoare insa fata se simti deodata urmari si simti ca intradevar era cineva in spatelei ei.Fata intoarse usor capul si vazu un monstru.Fata cazu in fund ramasa cu gura cascata insa inca constienta spunan mai in soapta:
-Ce dragut esi!
-Poftim!!!!dragust dar eu am crezut ca teai sperit.
-Tu ai.. fost
-A ce am fost eu?
-Tu lai inviat pe Light.
Sus In jos
ioanaMi

ioanaMi


Numarul mesajelor : 1
Varsta : 24
Data de inscriere : 02/06/2012

Death Note-Light love  Misa Empty
MesajSubiect: Re: Death Note-Light love Misa   Death Note-Light love  Misa EmptySam Iun 02, 2012 10:25 pm

Imi place atat de mult, vreau sa citesc mai mult. De ce nu ai mai postat ? Sunt sigura ca mai sunt si altii care isi doresc sa scri. Misa este puternica, imi place asta, vreau mai mult.
te roooooooooooog, este singurul fic death note se incadreaza la cerintele mele.
Sus In jos
 
Death Note-Light love Misa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kaleido Stage :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: